X
29 Ekim Cumhuriyet Kutlamaları Colossae Hotelde Yapıldı

Denizli Valiliği tarafından dün akşam Colossae Termal Otel’de verilen Cumhuriyet Bayramı Resepsiyonunda coşku doruğa çıktı. Cumhuriyetin 90. Yılı nedeniyle hazırlanan pasta, protokol üyeleri, şehit aileleri ve gaziler ile birlikte kesildi.
11. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Memduh Hakbilen, Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Ferdi Korkmaz ve çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda, Vali Abdülkadir Demir ve eşi Nurtaç Demir konukları salon girişinde karşıladı.
Eşi Nurtaç Demir ile birlikte davetlilerin masalarını tek tek gezerek Cumhuriyet Bayramını kutlayan Vali Abdülkadir Demir, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 90. yılını kutlamanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, “Bugün Denizli’de Cumhuriyetimizi 90. yılına yakışır şekilde kutladık. Denizli’de yaşamak, Denizli’de görev yapmak inanın çok özel. Denizli insanı her güzel işin yanında. Cumhuriyetin her aşaması, her dönüm noktası, çok anlamlı. Ama inşallah 100. yılı daha anlamlı olacak. Her dönüm noktası, ülkemizin güçlenerek daha büyük ülke olması yolunda, bölgesinde ve dünyada söz sahibi olması adına önemli bir adım. Bugün İstanbul'da yaşananları adeta gözlerimiz yaşararak izledik. Ülkenin her tarafında gerçekten hummalı bir çalışma var. Özel sektörümüz, kamu, iş adamlarımız, herkes gece gündüz ülkenin gelişimine katkı anlamında ne verebilirim, ne yapabilirim koşuşturması içinde güzellikler olsun diye gayret gösteriyor. İnşallah bu birliktelik olduktan sonra bu ülkenin başaramayacağı iş yok. Bütün temennimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında, 2023 yılında çok daha güçlü bir ülkeyi, çok daha güçlü bir şehri birlikte oluşturabilmek” dedi.
Konuşmanın ardından, ‘Onuncu Yıl Marşı’ eşliğinde Cumhuriyetin 90. Yıldönümü nedeniyle hazırlanan pasta, Vali Abdülkadir Demir, diğer protokol üyeleri ile Şehit yakınları ve gaziler tarafından kesildi. Bu sırada salonda bulunan davetliler ellerinde Türk Bayraklarıyla coşkuyu doruğa tırmandırdı. Denizlili ünlü ressam Yaşar Çallı, kendi yaptığı Atatürk Portresini Vali Abdülkadir Demir’e hediye etti. Gece Pamukkale Üniversitesi Müzik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından sunulan müzik dinletisi ile devam etti.