X
Yılın En İyi Genel Müdürü Şeref Karakan

Yurtiçi ve yurtdışında katılan 40.000’den fazla okuyucu oylarıyla belirlenen Tourexpi Destination Management Awards ödülleri sahiplerini buldu.

Toplam 42.114 okuyucunun oylarıyla belirlenen ödül sahipleri, Türk turizminde önemli bir yere sahipler. Gerek kişisel, gerek kurumsal veya sektörsel çabaları okuyucular tarafından değerlendirildi.

Özellikle yabancı basının büyük ilgi gösterdiği ödüller, dün “Berlin Uluslararası Turizm Borsası’ Fuarı (ITB) çerçevesinde Türkiye standında ödül sahiplerine takdim edildi.

Yılın En İyi Otel Müdürü

Şeref Karakan - Colossae Termal Otel Genel Müdürü

Aynı zamanda DENTUROD Yönetim Kurulu Başkanı olan Şeref Karakan, bir otel müdürünün destinasyon tanıtımında ne kadar büyük katkı sağlayabileceği konusunda en iyi örnek isimdir. Denizli’nin Karahayıt bölgesi için Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay’ı, Denizli Milletvekillerini, Pamukkale Üniversitesini ve birçok önemli Bürokratı kişisel çabalarıyla adeta seferber etmesini bilen Karakan, ayrıca Bakanlar Kurulunun Sarayköy-Tekkeköy ve Bozdağ’ı Turizm Yatırım Alanı ilan etmesinin arkasındaki en önemli isim olarak belirdi. Bunun yanı sıra genel müdürlüğünü yaptığı Colossae Termal Oteli’nin son 10 yılda 3 kez sahibi ve işletmecisi değişmesine karşın, Karakan, kendisi görevde kaldığı gibi, çalışanlarını ve yüksek hizmet anlayışını da korudu ve otel yönetiminde devamlılığı korudu. Bu durum otelin piyasalardaki itibarını artırdığı gibi, çok sayıda yabancı konukların daha da yüksek sayılarda sürekli Pamukkale’ye ve aynı otele gelmelerini, birer Pamukkale sevdalısı ve müdavim müşteri olmalarını sağladı.